«Групи рівних»: МОЗ розкрило значення таких заходів

Міністерство вкотре анонсувало плани внести так звані групи рівних до категорії заходів, що передбачають нарахування балів БПР.

А для того, щоб це реалізувати, «групи рівних» потрібно внести до наказу МОЗ України від 22.02.2019 р. № 446.

Між іншим, набір майбутніх «фасилітаторів та фасилітаторок» для проведення заходів з такою назвою оголошувався ще 2021 року.

Технічна та супервізійна підтримка зустрічей цього демократичного формату здійснюються за допомогою Україно-швейцарського проекту «Розвиток медичної освіти» (MED), який почав ще реалізовуватись у 2018 році, та проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоровʼя».

Як тепер пояснило МОЗ, «групи рівних» — заходи, які передбачають регулярні зустрічі медичних працівників для спільного навчання на основі опрацювання власного досвіду складних випадків та обміну досвідом між колегами.

Зазначається, що учасники повинні застосовувати «знання, засновані на доказовій медицині», тобто, виходячи з визначення цього терміну, використовувати системний підхід, при якому лікарі та інші медичні працівники використовують найкращі доступні наукові дані клінічних досліджень (найкращу доступну наукову інформацію), щоб прийняти рішення стосовно допомоги конкретним пацієнтам.

Джерела

mededu.org.ua МОЗ України