doctor-650534_1280.jpg

Трансплантація нирки – це пересадження пацієнту з термінальною стадією хронічної хвороби нирок здорової нирки від іншої людини за допомогою хірургічного втручання. Нову нирку розташовують у черевній порожнині, власні нирки пацієнта, як правило, не видаляються. Пересаджена нирка буде функціонувати замість власних нирок, які вже не працюють.

Дуже важливо, щоб пацієнт, якому буде зроблена трансплантація, був повністю проінформований про всі аспекти трансплантації. Неможливо просто пересадити будь-яку нирку. Нова нирка повинна співпадати за цілою низкою параметрів з тканинами людини, якій потрібна трансплантація. В іншому випадку організм пацієнта відторгне нову нирку як щось чужорідне. Для того, щоб підібрати необхідну нирку виконують багато лабораторних досліджень.

Нирки.jpg

Навіть через багато років після успішної трансплантації існує імовірність відторгнення. Саме тому, пацієнти з пересадженою ниркою мають щодня протягом усього життя приймати лікарські засоби (імунодепресанти), які пригнічують імунну систему і запобігають відторгненню.

Нирка для трансплантації може бути взята від живого родинного донору, наприклад, одного з батьків, брата або сестри. Пересадження нирки також можливе від померлого (загиблого) донора, якщо ще за життя він сам або його родичі не відмовились від надання органів для трансплантації.

У випадку втрати функції трансплантата варіантом лікування залишається діалізна терапія.